Hírek a csepeli iskolákból

Kategória: Egyéb 2018. december 20. csütörtök, 13:54

1Gyárlátogatás az ICO-nál

Élményekben gazdag gyárlátogatáson vettünk részt az ICO írószergyártónál Pomázon november 15-én. A hatodikos, hetedikes gyerekek az UNICEF támogatásával, a „Gyerekhang” globális program keretében vehettek részt az eseményen.

Megismerkedhettünk a gyártási folyamatokkal, a termékek feliratozásával, a raktározási, logisztikai háttérrel, a golyóstollak összeszerelésével. Szívélyes fogadtatásban volt részünk, vendéglátóink ajándékkal is kényeztettek bennünket. Laurinyecz Magdolna, ÖKO munkacsoport vezető

 

2Pezsgő élet a Mórában!

 

Iskolánkban ismét felpezsdült a sportélet. Diákjaink a 2018/2019-es tanévben is kiemelkedően teljesítettek egyéni és csapat versenyszámokban. Az őszi idényben elért egyéni eredmények: Mihálka Alícia, Csepel Futás II. korcsoport 2. helyezés; Mihálka Szintia, Csepel Futás III. korcsoport 2. helyezés; Bársony Domán, Csepel Futás IV. korcsoport 2. helyezés. Csapateredmények: IV. korcsoportos kerületi lány kosárlabda 1. helyezés; IV. korcsoportos kerületi fiú kosárlabda 1. helyezés; III. korcsoportos lány kosárlabda 2. helyezés; III. korcsoportos fiú 1. helyezés; Ifj. Szabó Ferenc Emléktorna – Kosárlabda Mikulás Kupa 1. helyezés

November 22-én dr. Fázsi Lászlóné kerületi bemutatóórát tartott a 4. a osztályos gyerekekkel. Az óra célja a szövegértést fejlesztő és segítő módszerek bemutatása volt. A téma iránt nagy volt az érdeklődés, a délután sikeres szakmai beszélgetéssel zárult.

 

3Mátyás-nap a Mátyás iskolában

 

A Mátyás Király Általános Iskola Mátyás király születésének 575. és trónra lépésének 560. évfordulóján (1458–1490) kerületi versenyt rendezett, Mátyás király és kora címmel. A csepeli és soroksári 7-8. osztályos tanulókból álló csapatok már hónapokkal a verseny napja előtt előzetes feladatokkal (reneszánsz női fejdísz/sisak/pajzs/korhű udvari viselet/korabeli fegyverek) készültek a nagy erő- és tudáspróbára. A szellemi vetélkedőn a tanulók bizonyíthatták tudásukat, illetve a versenyző csapatok fölsorakozva a rajtvonalra a nemes versengés ügyességi feladatait is megoldották. A verseny győztese a Gróf Széchenyi István Általános Iskola csapata lett. Kozák Ágnes, a vetélkedő szervezője, könyvtáros tanár

Utoljára frissítve: 2018. december 20. csütörtök, 14:53