A csepeli szűrőbusz november óta teljesít szolgálatot a piac parkolójában. A tesztelés tovább folytatódik, amíg igény van rá. Ugyanakkor a koronavírus elleni védőoltás is hamarosan elérhető lesz itthon, már zajlik a regisztráció. Az oltás jelentőségéről és a szűrőbusz munkájáról is kérdeztük dr. Dobák Andrást, a Tóth Ilona Egészségügyi Szolgálat (TIESZ) főigazgatóját.
A november 10-én megjelent kormányrendelet részletesen szabályozza a kijárási tilalom és a maszkviselés feltételeit. Kinek lehet elhagyni a lakást 20 óra után? Hol kötelező a maszkviselés? Lehet-e kutyát sétáltatni a tilalom ideje alatt? Milyen büntetésre számíthat, aki nem tartja be az intézkedéseket? A csepel.hu összeállítása.
A hétvégén 901 emberrel szemben intézkedtek a rendőrök, mert megszegték a közterületen, illetve nyilvános helyen előírt maszkviselési szabályokat, amelyeket az önkormányzatok határoztak meg - mondta a koronavírus-járvány elleni védekezésért felelős operatív törzs ügyeleti központjának vezetőhelyettese a hétfői online sajtótájékoztatón.
Két napja jelent meg a kormányrendelet, amely részletesen szabályozza a kijárási tilalom és a maszkviselés feltételeit. Ha Önnek kétsége támadt, hogy este 8 után kimehet-e az utcára, vagy nem tudja, hogy folyamatosan kell-e az utcán maszkot viselnie, illetve hogy milyen büntetési tételre számíthat, ha megszegi az előírásokat, akkor érdemes elolvasni ezt a cikket!
Tisztelt Csepeliek!
A szerda nulla órától életbelépő intézkedések a következők:
Este 8 óra és reggel 5 óra között kijárási tilalom lép életbe, mindenkinek haza kell érnie este 8 óráig. A kijárási tilalom alóli mentesülés egyik esete a munkavégzés, amelyet azonban igazolni szükséges. Az igazolás ide kattintva letölthető!
A szerda nulla órától életbelépő intézkedések a következők:
Tisztelt csepeli lakosok!
A kormány rendkívüli intézkedéseket vezet be, melyek november 10. (kedd) éjféltől lesznek hatályosak.
Portálunk információi szerint az önkormányzati intézményeket naponta többször fertőtlenítik, ezekre a helyekre továbbra is maszkban lehet belépni. A fertőtlenítő szerek minden közintézményben rendelkezésre állnak, az épületeket folyamatosan takarítják, szellőztetik.
Továbbra is emelkedő tendenciát mutat hazánkban a koronavírussal fertőzöttek száma. A megfelelő higiéniai szabályok betartása mellett ilyenkor különösen fontos a rendszeres fertőtlenítés, a járványügyi szabályok betartása. Ennek részleteiről és az influenza elleni védőoltás jelentőségéről is kérdeztük dr. Dobák Andrást, a Tóth Ilona Egészségügyi Szolgálat főigazgató-főorvosát.