Hírek a csepeli iskolákból

Kategória: Közélet péntek, 30 november 2018 10:21

1Kerületi szépolvasó verseny

November elején rendezték meg a Montágh Imre emlékére meghirdetett „Mondd ki szépen!” szépolvasási versenyt. Kerületünket a fővárosi fordulón Ablonczy György képviseli. A 3. osztályosok eredményei: I. hely Bányai Bálint (Katona iskola), II. hely Deák Luca (Kölcsey iskola), III. hely Antal Levente (Eötvös iskola). A 4. osztályosok eredményei: I. hely Ablonczy György (Katona iskola), II. hely Dorka Máté (Széchenyi iskola), III. hely Kopasz Viktória Zoé (Mátyás iskola)

2Márton-nap a Széchenyiben

 

Iskolánk a hagyományokhoz híven idén is megünnepelte a Márton-napot. Tanulóink megismerkedtek Szent Márton életével, legendájával, a Márton-napi hagyományokkal. Tudásukról interaktív vetélkedőn adhattak számot. A lampionos felvonulást követően pedig az 5. b osztály tanulói árnyjáték keretében mutatták be a Mártonról szóló legismertebb legendát. - Varga Veronika intézményvezető

 

3Vermes iskola az állatmenhelyen

 

A Vermes Miklós Általános Iskola Ökocsoportja – az állatok világnapjához kapcsolódóan – ismét meghirdette adománygyűjtő akcióját. A menhelyen élő kutyákat alig két hét alatt több mint száztíz diákunk és családjuk támogatta. A tököli Elek-Ágh Állatmenhely Alapítványnál élő száz gazdit kereső kutyát többzsáknyi száraztáppal, konzervekkel, kutyajátékokkal, takarókkal felszerelkezve látogattuk meg. A gyerekek, a kísérő pedagógusok és az ebek is élvezték az önfeledt játékot, remélve, hogy az árván maradt állatok minél hamarabb szerető családhoz kerülhetnek. - Kovács Barbara tanító

 

 

 

Pályaorientációs nap az Arany János iskolában

 

A 7. a és b osztályosok (pályaorientációs, tanítás nélküli munkanapon) ellátogattak a Szabó Magda Közösségi Tér pályaválasztási börzéjére. A diákok beszélgethettek az iskolák képviselőivel, kipróbálhatták a fodrász-, a cukrászmesterséget. Az 5. és 6. osztályosok pedig a Rizmajer Kézműves Sörfőzdében nyerhettek betekintést a sörfőzés rejtelmeibe.

4

Utoljára frissítve: péntek, 30 november 2018 11:02

   Copyright © 2015 Csepel.hu | Impresszum | Adatvédelmi szabályzat | Csepel.hu webmail