Kiemelkedő sikereket értek el csepeli kick-box versenyzőink Prágában

Kategória: Sport 2017. október 21., szombat 18:19

Praga 112. alkalommal rendezték meg cseh sportbarátaink a Czech Open nemzetközi kick-box versenyt, ahol idén is csak a tatamis szabályrendszerek versenyzői vettek részt, 12 ország 885 nevezésével.

 

 

Prága közelsége remek alkalom az utánpótlás számára, hogy a nemzetközi rutint fenntartsák, hiszen pontgyűjtő versenyek már csak jövőre lesznek. A csepeli Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia 18 versenyzővel, 4 versenybíróval utazott a cseh fővárosba Jároszkievicz Krisztián Mester vezetésével.

Számos újonc is kipróbálhatta magát első nemzetközi versenyén, valamint többen is belekóstoltak a sajátjuknál idősebb korosztályok mezőnyébe, vagy a nehezebb súlycsoportokba. Ebből kifolyólag nem egy ifjú versenyzőnk volt, aki két, három súlycsoportban lépett tatamira, de még olyan is akadt, aki öt kategóriában mérettetett meg.

Ugyan a szeptember elejei skopjei utánpótlás Eb óta nem volt versenyzési lehetőségük a kadeteknek és junioroknak, de ez egyáltalán nem látszott a formájukon, sőt, alig találtak legyőzőre. Az év közben is magas szintű formában tartás az egyik záloga a sikereknek, ami újfent bebizonyosodott.

A Grand Champion küzdelmek során a férfiak kibérelték a dobogó mindhárom fokát, a hölgyeknél Busa Andreához került a legértékesebb trófea. Érdekesség, hogy a női Grand Champion dobogó harmadik fokára a mindössze 13 éves Gombás Alexandra állhatott fel, aki a saját korosztályában és súlycsoportjában többszörös világ-és Európa-bajnok.

A két fős TAG Team csapatküzdelmeknél sem volt senki, aki megállíthatta volna a kék-fehéreket, a dobogó mindhárom fokára csepeli páros állhatott fel.

Mindenki fegyelmezetten és koncentráltan küzdött, aminek meg is lett az eredménye, hiszen Király István mesteredző tanítványai kerek 50 éremmel térhettek haza.

Az éremtábla elsőséget is bezsebelték a csepeliek, 29 arany, 13 ezüst és 8 bronzéremmel.

Aranyérmesek:

Kis Réka, kadet 1 -28 kg (pointfighting)

Roman Nikolasz, kadet 1 -28 kg (pointfighting)

Hammer Máté, kadet 1 -32 kg (pointfighting)

Wallandt Gergely, kadet 1 -37 kg (pointfighting)

Hammer Máté, kadet 1 -42 kg (pointfighting)

Cselovszki Patrik, kadet 2 -42 kg (pointfighting)

Gombás Alexandra, kadet 2 -42 kg (pointfighting)

Gombás Alexandra, kadet 2 -46 kg (pointfighting)

Loós Dominik, kadet 2 -47 kg (pointfighting)

Gombás Alexandra, kadet 2 -50 kg (pointfighting)

Bálint Martin, kadet 2 -52 kg (pointfighting)

Zajác Bence, kadet 2 -63 kg (pointfighting)

Zajác Bence, kadet 2 -69 kg (pointfighting)

Gombás Alexandra, junior -50 kg (pointfighting)

Fésű Lajos, junior -63 kg (pointfighting)

Fésű Lajos, junior -63 kg (light-contact)

Zajác Bence, junior -69 kg (pointfighting)

Busa Gabriella, senior -50 kg (light-contact)

Busa Gabriella, senior -50 kg (kick-light)

Cselovszki Patrik, senior -57 kg (pointfighting)

Fésű Lajos, senior -63 kg (light-contact)

Fésű Lajos, senior -69 kg (pointfighting)

Bálint Zoltán, senior -69 kg (kick-light)

Lehota Krisztina, senior -70 kg (light-contact)

Lehota Krisztina, senior -60 kg (kick-light)

Busa Andrea, senior -60 kg (pointfighting)

TAG team 1 (pointfighting)

Busa Andrea, Grand Champion (pointfighting)

Csikós Péter, Grand Champion (pointfighting)

Ezüstérmesek:

Roman Nikolasz, kadet 1 -32 kg (pointfighting)

Hammer Máté, kadet 1 -37 kg (pointfighting)

Wallandt Gergely, kadet 1 -42 kg (pointfighting)

Gergely Balázs, kadet 2 -42 kg (pointfighting)

Gergely Balázs, kadet 2 -47 kg (pointfighting)

Loós Dominik, kadet 2 -52 kg (pointfighting)

Cselovszki Patrik, kadet 2 -57 kg (pointfighting)

Erős Patrik Zsolt, kadet 2 -57 kg (light-contact)

Gergely Bence, junior -57 kg (pointfighting)

Zajác Bence, junior -63 kg (pointfighting)

Fésű Lajos, junior -69 kg (pointfighting)

TAG team 2 (pointfighting)

Jároszkievicz Krisztián, Grand Champion (pointfighting)

Bronzérmesek:

Bondár Dániel, kadet 1 -28 kg (pointfighting)

Hammer Máté, kadet 2 -42 kg (pointfighting)

Wallandt Gergely, kadet 2 -42 kg (pointfighting)

Erős Patrik Zsolt, kadet 2 -57 kg (pointfighting)

Zajác Bence, junior -57 kg (pointfighting)

TAG team 3 (pointfighting)

Gombás Alexandra, Grand Champion (pointfighting)

Veres Roland, Grand Champion (pointfighting)

Képek: Tilli Noémi

Utoljára frissítve: 2017. október 21., szombat 18:26

   Copyright © 2015 Csepel.hu | Impresszum | Adatvédelmi szabályzat | Csepel.hu webmail