Röplabda NBI: kizárták a Csepelt!

2013. január 22. kedd, 11:42

csepel1977Ami sajnos már egy ideje a levegőben lógott, az január 22-én hivatalosan is bekövetkezett. A Magyar Röplabda Szövetség honlapján olvasható hivatalos közleményben tudatta: a Csepeli Röplabda Clubot kizárták a férfi első osztály további küzdelmeiből.

Az első hallásra döbbenetes tényhez több ok is vezetett: a hivatalos indoklás szerint a klub egymás után három bajnoki mérkőzésén nem jelent meg, így a versenykiírás ide vonatkozó pontja értelmében a csapatot kizárták, és ezen kívül 300 000 Ft-os pénzbüntetéssel is sújtották.
Sajnos a kék-piros röplabdázók cseppet sem könnyű anyagi helyzetén kívül az NB I-es mérkőzésekhez szükséges fűtött csarnok sem állt az utóbbi időben rendelkezésére az egykori 16-szoros magyar bajnokcsapatnak, hiszen a Csepel SC Alapítvány szünetelteti a fűtést, a klub otthonául szolgáló Bajnokok Csarnokában. A lesújtó hírről Szűcs Attilát, a klub nemrégiben leköszönt elnökét is kérdeztük, aki az esti órákban ígért tájékoztatást, valamint Buzek László, a klub világklasszis sportolóját is megszólaltatjuk. A történtekkel bővebben a Csepeli Hírmondó január 31-i száma is foglalkozik.

 

Légrádi G.
Forrás: Csepeli RC

Röplabda NBI: kizárták a Csepelt!

2013. január 22. kedd, 11:42

csepel1977Ami sajnos már egy ideje a levegőben lógott, az január 22-én hivatalosan is bekövetkezett. A Magyar Röplabda Szövetség honlapján olvasható hivatalos közleményben tudatta: a Csepeli Röplabda Clubot kizárták a férfi első osztály további küzdelmeiből.

Az első hallásra döbbenetes tényhez több ok is vezetett: a hivatalos indoklás szerint a klub egymás után három bajnoki mérkőzésén nem jelent meg, így a versenykiírás ide vonatkozó pontja értelmében a csapatot kizárták, és ezen kívül 300 000 Ft-os pénzbüntetéssel is sújtották.
Sajnos a kék-piros röplabdázók cseppet sem könnyű anyagi helyzetén kívül az NB I-es mérkőzésekhez szükséges fűtött csarnok sem állt az utóbbi időben rendelkezésére az egykori 16-szoros magyar bajnokcsapatnak, hiszen a Csepel SC Alapítvány szünetelteti a fűtést, a klub otthonául szolgáló Bajnokok Csarnokában. A lesújtó hírről Szűcs Attilát, a klub nemrégiben leköszönt elnökét is kérdeztük, aki az esti órákban ígért tájékoztatást, valamint Buzek László, a klub világklasszis sportolóját is megszólaltatjuk. A történtekkel bővebben a Csepeli Hírmondó január 31-i száma is foglalkozik.

 

Légrádi G.
Forrás: Csepeli RC

CsepeliDACA Sport 21 elnevezésű terematlétika második budapesti rendezvényét tartották meg január 12-én. A fővárosi Syma csarnokban az U11-es  és  az U13-as korcsoportokban 18 egyesület képviseletében 30 csapat állt rajthoz, köztük a Csepeli DAC sportolói, akik ismét letették névjegyüket.

 

A Közép – magyarországi régió Sport XXI. Alapprogramjának  januári eseményén a csepeli klub négy csapattal képviseltette magát, s a legkisebbeknél szoros verseny után az UTE „A” csapata lett a legjobb, megelőzve a Csepeli DAC „A” és a Vasas tízéveseit.

 

Az idősebbeknél biztosan szerezte meg az első helyet a Deák Balázs vezette kék-piros egylet „A” gárdája , ők az Ikarus BSE és a Vasas első csapatait előzték meg.
- Ügyesek voltak a gyerekeink – nyilatkozta a Magyar Atlétikai Szövetség hivatalos honlapjának a csepeliek vezetőedzője, Deák Balázs. – Örülünk annak Görög Zoltán kollégával, hogy második csapataink is helytálltak. Nyolcvan igazolt versenyzőnk van ebben a két korcsoportban, és az is jó hír számunkra, hogy edzői karunk is bővült az elmúlt hónapokban.”

A Csepeli DAC U13-as, győztes csapata: Czirják Alíz, Jakab Vivien, Ribarics Bettina, Kongó Csenge, Petik Csanád, Szimeiszter Ákos, Pintér Dániel,Béres Bence.
Az U11-es, ezüstérmes csapat: Ludányi Barna, Ambrus Ádám, Bódi Gergely, Klenovszki Barna, Hete János, Topuvidisz Márkosz, Rendesi Bálint Kiss Tibor Richárd.

 

Deák Balázs vezetőedző nyilatkozata itt látható:

http://www.youtube.com/watch?v=35mjJzNyOao&feature=youtu.be

 

 

CsepeliDAC2

Légrádi G.
Forrás: Csepeli DAC, MASZ portál
Fotók és videó: MASZ portál

CsepeliDACA Sport 21 elnevezésű terematlétika második budapesti rendezvényét tartották meg január 12-én. A fővárosi Syma csarnokban az U11-es  és  az U13-as korcsoportokban 18 egyesület képviseletében 30 csapat állt rajthoz, köztük a Csepeli DAC sportolói, akik ismét letették névjegyüket.

 

A Közép – magyarországi régió Sport XXI. Alapprogramjának  januári eseményén a csepeli klub négy csapattal képviseltette magát, s a legkisebbeknél szoros verseny után az UTE „A” csapata lett a legjobb, megelőzve a Csepeli DAC „A” és a Vasas tízéveseit.

 

Az idősebbeknél biztosan szerezte meg az első helyet a Deák Balázs vezette kék-piros egylet „A” gárdája , ők az Ikarus BSE és a Vasas első csapatait előzték meg.
- Ügyesek voltak a gyerekeink – nyilatkozta a Magyar Atlétikai Szövetség hivatalos honlapjának a csepeliek vezetőedzője, Deák Balázs. – Örülünk annak Görög Zoltán kollégával, hogy második csapataink is helytálltak. Nyolcvan igazolt versenyzőnk van ebben a két korcsoportban, és az is jó hír számunkra, hogy edzői karunk is bővült az elmúlt hónapokban.”

A Csepeli DAC U13-as, győztes csapata: Czirják Alíz, Jakab Vivien, Ribarics Bettina, Kongó Csenge, Petik Csanád, Szimeiszter Ákos, Pintér Dániel,Béres Bence.
Az U11-es, ezüstérmes csapat: Ludányi Barna, Ambrus Ádám, Bódi Gergely, Klenovszki Barna, Hete János, Topuvidisz Márkosz, Rendesi Bálint Kiss Tibor Richárd.

 

Deák Balázs vezetőedző nyilatkozata itt látható:

http://www.youtube.com/watch?v=35mjJzNyOao&feature=youtu.be

 

 

CsepeliDAC2

Légrádi G.
Forrás: Csepeli DAC, MASZ portál
Fotók és videó: MASZ portál

Jól indítottak a csepeli atléták

2013. január 12. szombat, 15:42

futHiába a zord időjárás, - köszönhetően a fedett létesítményeknek- a sportélet szinte egy percre sem áll le, még januárban sem. A csepeli atléták Dunakeszin nyitották meg a 2013-as versenyévadot, remek teljesítménnyel.

 A Csepeli DAC sportolói január 5 és 6. között 16 fővel képviseltették magukat a Dunakeszi VSE fedett pályás gyermek, serdülő, ifjúsági és junior versenyén. A kék-piros klub atlétái 32 versenyszámban álltak rajthoz és nem kis bravúrt végrehajtva valamennyi sportoló dobogós helyen fejezte be a viadalt.

Deák Balázs vezetőedző elmondása szerint a legkiemelkedőbben Jezsek Brigitta szerepelt, aki nem kevesebb, mint három első helyezést szerzett, rajta kívül pedig Ludányi Barnabás Czirják Aliz, Szimeiszter Ákos, Götz Ágnes, Kavecsánszki András, Sier Zsófia, és nem utolsó sorban Szabó Beatrix állhatott fel a dobogó legfelső fokára.

Légrádi Gábor
Forrás: Csepeli DAC

Jól indítottak a csepeli atléták

2013. január 12. szombat, 15:42

futHiába a zord időjárás, - köszönhetően a fedett létesítményeknek- a sportélet szinte egy percre sem áll le, még januárban sem. A csepeli atléták Dunakeszin nyitották meg a 2013-as versenyévadot, remek teljesítménnyel.

 A Csepeli DAC sportolói január 5 és 6. között 16 fővel képviseltették magukat a Dunakeszi VSE fedett pályás gyermek, serdülő, ifjúsági és junior versenyén. A kék-piros klub atlétái 32 versenyszámban álltak rajthoz és nem kis bravúrt végrehajtva valamennyi sportoló dobogós helyen fejezte be a viadalt.

Deák Balázs vezetőedző elmondása szerint a legkiemelkedőbben Jezsek Brigitta szerepelt, aki nem kevesebb, mint három első helyezést szerzett, rajta kívül pedig Ludányi Barnabás Czirják Aliz, Szimeiszter Ákos, Götz Ágnes, Kavecsánszki András, Sier Zsófia, és nem utolsó sorban Szabó Beatrix állhatott fel a dobogó legfelső fokára.

Légrádi Gábor
Forrás: Csepeli DAC

uszodiakolimpia2Az újév beköszöntével az iskolai sportversenyek kezdete sem sokat váratott magára 2013-ban. A kerületi tanintézmények legsportosabb tanulói először terematlétikában, majd az úszásban mutatták be, és mérték össze tudásukat.

A terematlétika versenyszínhelye ezúttal is a Nagy Imre ÁMK tornacsarnoka volt január 8-án, kedden, ahol 8 fiú és 5 lány csapat vetette bele magát a küzdelmekbe, a korábbi évekhez képest igen népes mezőnyben. A megmérettetések ezúttal egykörös futás, 4X1 körös váltó, helyből távol ugrás, medicinlabdás súlylökés, valamint ötös- és magasugrásban voltak, ahol egyéni és összetett versenyszámokban is hirdettek győzteseket.

A korábbi évekhez képest kiemelkedő eredményt hozott a lány magasugrás, ahol a végső győztes átugrotta a figyelemreméltó 150 cm-ert, a fiú távolugrás, ahol 2 méter 72 cm-re sikerült ugrania a győztesnek, és az ötösugrás, amelyben 13 méter felett teljesített a végső sikert kiharcoló tanuló. A Jenei János vezette versenybíróság tehát igazán szép eredményekkel is szembesülhetett az eseményen.
A másik sportág, az úszás legjobbjai a Csepeli Tanuszodában mérték össze tudásukat, ahol 4 korcsoportban kétnapos versenyt rendeztek január 9-10-én.

A zsúfolásig telt uszoda első napján az 1. és 2. korcsoportos nebulók vetették bele magukat a vízbe és 25 méteres gyors, mell, illetve hátúszásban próbálták meg kihozni magukból a maximumot. A nagyobbaknál már a 4X25 méteres váltó is szerepelt a programban , így közülük néhányan kettőzött igénybevételnek is ki voltak téve, amit kivétel nélkül mindenki jól megoldott. A 3. és 4. korcsoportos iskolások már ennél is hosszabb távon, 50 méteren álltak rajthoz egyéni és csapatküzdelmekben illetve a 4X50 méteres váltóban.

A lányok és fiúk alkotta csapatok mindegyike kitett magáért, amihez a szép számmal megjelent szülők lelkes buzdítása is nagyban hozzájárult. A legjobb eredményeket – talán nem véletlenül– egyesületben sportoló úszók, vízilabdázók, triatlonisták és öttusázók érték el, amivel maximálisan igazolták is az előzetes elvárásokat. A Csepeli Öttusa és Vizi-Sport Egyesület, valamint a kerületi testnevelők ezúttal is oroszlánrészt vállaltak a zökkenőmentes lebonyolításban, és abban, hogy a gyerekek újabb sportsikerekkel, és némi jutalommal gazdagabban üljenek vissza az iskolapadba.

 

 

A XXI. kerületi Úszó Diákolimpia eredményei

I. korcsoport

25 méteres gyorsúszás

1. Gombos Balázs (Kölcsey) 19.47 mp                                        1. Horváth Eszter (Mátyás) 19.84 mp
2. Sinka Dávid (Eötvös) 19.50 mp                                               2. Horváth Vivien (Katona) 25 mp
3. Temesvári Gergő (Széchenyi) 19.87 mp                                3. Trenyik Hanna (Kölcsey) 25.06 mp
4. Koczka Sándor (Mátyás) 20.41 mp                                               4. Berente Zsófia (Katona) 25.91 mp
5. Temesvári Ádám (Széchenyi) 20.84 mp                                        5. Láng Regina (Eötvös) 26 mp
6. Kollek Bálint (Eötvös) 21.25 mp                                                    6. Tóth Petra (ÁMK) 26.47 mp

 

25 méteres mellúszás

1. Gombos Balázs (Kölcsey) 25.72 mp                                    1. Varga Bianka (Kölcsey) 25.22 mp
2. Kollek Bálint (Eötvös) 28.03 mp                                          2. Rezsonya Alexa (Szárcsa) 29.75 mp 
3. Ziegler Patrik (Mátyás) 28.12 mp                                        3. Jáger Kamilla (Katona) 31.81 mp 
4. Gábor Dominik (Kék Iskola) 29.13 mp                                       4. Magyar Anna (Kölcsey) 32.68 mp 
5. Jernye Olivér (Kölcsey) 29.56 mp                                              5. Ozibiusz Anissa (Kölcsey) 32.91 mp
6. Tóth Zsombor (Katona) 29.66 mp                                              6. Németh Zsófia (Kazinczy) 39.62 mp 

 

25 méteres hátúszás

1. Temesvári Gergő (Széchenyi) 20.93 mp   1. Trenyik Hanna (Kölcsey) 27.21 mp                             

2. Temesvári Ádám (Széchenyi) 23.44 mp    2. Kovács Bernadett (Katona) 27.31 mp
3. Koczka Sándor (Mátyás)  24.06 mp            3. Horváth Eszter (Mátyás) 28.15 mp
4. Sinka Dávid (Eötvös)  24.25 mp                       4. Varga Bianka (Kölcsey) 28.75 mp
5. Holba Zalán (Eötvös)  26.13 mp                       5. Láng Regina (Eötvös) 28.82 mp 
6. Takács Gergely (Kölcsey)  26.53 mp                 6. Rezsonya Alexa (Szárcsa) 28.87 mp

 

II. korcsoport

4x 25 méteres váltó

1. Mátyás 1:10.22    1. Kölcsey 1:12.56
2. Katona 1:12.97    2. Eötvös 1:20.06
3. Gr.Széchenyi 1:14.00   3. Katona 1:23.57
4. Eötvös 1:26.06    4. Mátyás 1:34.00
5. Kölcsey 1:29.50    5. Gr.Széchenyi 1:37.09
6. Kazinczy 1:34.21    6. ÁMK 1:45.15


25 méteres mellúszás

1. Dobos Zsolt (Széchenyi) 22.31 mp  1. Vadas Eszter (Katona) 24.63 mp
2. Kerekes Ákos (Katona) 23.63 mp    2. Trenyik Luca (Kölcsey) 25.13 mp
3. Juhász Tamás (Kölcsey) 24.18 mp  3. Nagy Cintia (Kölcsey) 25.15 mp
4. Turák Balász (Mátyás) 24.40 mp           4. Liptai Nikolett (Kazinczy) 25.16 mp
5. Matthews Benny (Eötvös) 25.13 mp       5. Knauer Lili (Eötvös) 25.85 mp
6. Érckövi Attila (Széchenyi) 25.13 mp       6. Darabos Virág (ÁMK) 25.87 mp

 

25 méteres hátúszás

1. Gergely Dominik (Kölcsey) 18.91 mp     1. Arany Lilla (Kölcsey) 19.28 mp
2. Tóth Tamás (Katona)  19.72 mp             2. Peszleg Dominika (Eötvös) 19:45 mp
3. Horváth Merse (Mátyás)  19.75 mp        3. Fülöp Andrea (Katona) 22.57 mp
4. Geier Zsolt (Mátyás)  20.60 mp                    4. Szekeres Tamara (Eötvös) 22.65 mp
5. Turák Balázs (Mátyás)  22.19 mp                 5. Szász Anett (Mátyás) 23.13 mp
6. Bakos Kristóf (Jedlik)  22.78 mp                   6. Vadas Eszter (Mátyás) 24.62 mp


III. korcsoport


4x 25 méteres váltó

1. Katona 1:06.59        1. Katona 1:15.19
2. Kazinczy 1:12.78     2. Vermes 1:17.54
3. Mátyás 1:16.17        3. Kölcsey 1:19.47
4. Karácsony 1:20.55      4. Mátyás 1:31.77
5. Vermes 1:28.74
6. Kölcsey 1:36.65

 

50 méteres gyorsúszás

1. Tóth Bence (Herman) 32.19 mp            1. Csilléri Henriett (Kék) 37.31 mp
2. Skinti Marcell (Katona) 33.86 mp         2. Koczka Zsuzsa (Mátyás) 37.34 mp
3. Molnár Zoltán (Katona) 37.37 mp         3. Nadj Dóra (Eötvös) 38.22 mp
4. Szász Tamás (Katona) 37.98 mp                4. Rezsonya Ramóna (Szárcsa) 38.56 mp
5. Fodor Nikolas (Karácsony) 40.50 mp          5. Varga Zsófia (Jedlik) 38.90 mp
6. Werner Mátyás (Herman) 41.22 mp            6. Szintai Bianka (Kölcsey) 39.05 mp

 
50 méteres mellúszás

1. Tóth Bence (Herman) 39.04 mp            1. Szeberényi Flóra (Jedlik) 47.28 mp
2. Király Krisztián (Katona) 49.26 mp       2. Varga Zsófia (Jedlik) 49.00 mp
3. Somogyi Márk (Kazinczy) 51.81 mp      3. Jernye Evelin (Kölcsey) 49.34 mp
4. Fodor Nikolas (Karácsony) 51.95 mp           4. Nadj Dóra (Eötvös) 49.34 mp
5. Sipos Zotmund (Katona) 52.50 mp              5. Rezsonya Ramóna (Szárcsa) 49.63 mp
6. Werner Mátyás (Herman) 52.50 mp             6. Csilléri Henriett (Kék) 52.66 mp

 

50 méteres hátúszás

1. Király Milán (Kazinczy) 45.72 mp         1. Koczka Zsuzsa (Mátyás) 45.48 mp
2. Szász Tamás (Katona) 46.93 mp          2. Csilléri Henriett (Kék) 46.47 mp
3. Soós Áron (Eötvös) 50.63 mp               3. Szintai Bianka (Kölcsey) 46.63 mp
4. Somogyi Márk (Kazinczy) 52.38 mp            4. Hóbor Annamária (Katona) 48.97 mp
5. Király Marcell (Katona) 53.31 mp                5. Hopka Noémi (Kölcsey) 50.60 mp
6. Szita Bence (Katona) 54.00 mp                   6. Lakos Jázmin (Eötvös) 52.00 mp

 

IV. korcsoport


4x 50 méteres váltó

1. Kölcsey 2:09.22         1. Mátyás 2:54.83
2. Jedlik 2:13.59            2. Katona3:10.78
3. Eötvös 2:22.63    
4. Széchenyi 2:24.50    
5. Mátyás 2:29.47
6. Katona 2:49.10

 

50 méteres gyorsúszás

1. Koricsánszky Olivér (Móra)28.60 mp              1. Koricsánszky Kamilla (Móra) 33.89 mp
2. Soós Gergő (Kölcsey) 29.78 mp                      2. Cseri Bettina (Kölcsey) 35.53 mp
3. Rézműves Tibor (Kazinczy)31.60 mp              3. Szabadkai Kinga (Vermes) 37.84 mp
4. Pataki Balázs (Jedlik) 32.22 mp                             4. Antal Henrietta (Móra) 38.13 mp
5. Sugár Bence (Kazinczy) 32.75 mp                         5. Mizsér Blanka (Vermes) 39.91 mp
6. Dékány Máté (Kölcsey) 33.87 mp                          6. Fejérvári Dóra (Eötvös) 40.25 mp

 
50 méteres mellúszás

1. Koricsánszky Olivér (Móra)39.50 mp              1. Koricsánszky Kamilla (Móra) 49.53 mp
2. Fülöp Richárd (Jedlik) 49.26 mp                      2. Fejérvári Dóra (Eötvös) 50.07 mp
3. Riczu Péter (Kék) 42.86 mp                              3. Kelemen Boglárka (Katona) 1:00.53 mp
4. Repp Viktor (Eötvös) 43.03 mp                              4. Antal Henrietta (Móra) 1:01.61 mp
5. Bella Artúr (Jedlik)  44.31 mp                                5. Huszti Cintia (Katona) 1:02.16 mp
6. Pataki Balázs (Jedlik) 46.98 mp  

 

50 méteres hátúszás

1. Soós Gergő (Kölcsey) 36.77 mp                        1. Csilléri Dorottya (Kék) 42.35 mp
2. Fülöp Richárd (Jedlik) 36.97 mp                       2. Szabadkai Kinga (Vermes) 44.50 mp
3. Csernyik Dávid (Kölcsey) 37.45 mp                  3. Cseri Bettina (Kölcsey) 44.56 mp
4. Rézműves Tibor (Kazinczy)38.74 mp                       4. Pereznyák Vivien (Kazinczy) 50.04 mp
5. Repp Viktor (Eötvös)  41.43 mp                              5. Kupecz Barbara (Katona) 51.47 mp
6. Ádám Krisztofer (Eötvös) 42.24 mp                         6. Huszti Cintia (Katona) 55.69 mp

 

 

Légrádi Gábor

Fotók: Bede Orsolya

szdiakolimpia1uszodiakolimpia3

uszodiakolimpia2Az újév beköszöntével az iskolai sportversenyek kezdete sem sokat váratott magára 2013-ban. A kerületi tanintézmények legsportosabb tanulói először terematlétikában, majd az úszásban mutatták be, és mérték össze tudásukat.

A terematlétika versenyszínhelye ezúttal is a Nagy Imre ÁMK tornacsarnoka volt január 8-án, kedden, ahol 8 fiú és 5 lány csapat vetette bele magát a küzdelmekbe, a korábbi évekhez képest igen népes mezőnyben. A megmérettetések ezúttal egykörös futás, 4X1 körös váltó, helyből távol ugrás, medicinlabdás súlylökés, valamint ötös- és magasugrásban voltak, ahol egyéni és összetett versenyszámokban is hirdettek győzteseket.

A korábbi évekhez képest kiemelkedő eredményt hozott a lány magasugrás, ahol a végső győztes átugrotta a figyelemreméltó 150 cm-ert, a fiú távolugrás, ahol 2 méter 72 cm-re sikerült ugrania a győztesnek, és az ötösugrás, amelyben 13 méter felett teljesített a végső sikert kiharcoló tanuló. A Jenei János vezette versenybíróság tehát igazán szép eredményekkel is szembesülhetett az eseményen.
A másik sportág, az úszás legjobbjai a Csepeli Tanuszodában mérték össze tudásukat, ahol 4 korcsoportban kétnapos versenyt rendeztek január 9-10-én.

A zsúfolásig telt uszoda első napján az 1. és 2. korcsoportos nebulók vetették bele magukat a vízbe és 25 méteres gyors, mell, illetve hátúszásban próbálták meg kihozni magukból a maximumot. A nagyobbaknál már a 4X25 méteres váltó is szerepelt a programban , így közülük néhányan kettőzött igénybevételnek is ki voltak téve, amit kivétel nélkül mindenki jól megoldott. A 3. és 4. korcsoportos iskolások már ennél is hosszabb távon, 50 méteren álltak rajthoz egyéni és csapatküzdelmekben illetve a 4X50 méteres váltóban.

A lányok és fiúk alkotta csapatok mindegyike kitett magáért, amihez a szép számmal megjelent szülők lelkes buzdítása is nagyban hozzájárult. A legjobb eredményeket – talán nem véletlenül– egyesületben sportoló úszók, vízilabdázók, triatlonisták és öttusázók érték el, amivel maximálisan igazolták is az előzetes elvárásokat. A Csepeli Öttusa és Vizi-Sport Egyesület, valamint a kerületi testnevelők ezúttal is oroszlánrészt vállaltak a zökkenőmentes lebonyolításban, és abban, hogy a gyerekek újabb sportsikerekkel, és némi jutalommal gazdagabban üljenek vissza az iskolapadba.

 

 

A XXI. kerületi Úszó Diákolimpia eredményei

I. korcsoport

25 méteres gyorsúszás

1. Gombos Balázs (Kölcsey) 19.47 mp                                        1. Horváth Eszter (Mátyás) 19.84 mp
2. Sinka Dávid (Eötvös) 19.50 mp                                               2. Horváth Vivien (Katona) 25 mp
3. Temesvári Gergő (Széchenyi) 19.87 mp                                3. Trenyik Hanna (Kölcsey) 25.06 mp
4. Koczka Sándor (Mátyás) 20.41 mp                                               4. Berente Zsófia (Katona) 25.91 mp
5. Temesvári Ádám (Széchenyi) 20.84 mp                                        5. Láng Regina (Eötvös) 26 mp
6. Kollek Bálint (Eötvös) 21.25 mp                                                    6. Tóth Petra (ÁMK) 26.47 mp

 

25 méteres mellúszás

1. Gombos Balázs (Kölcsey) 25.72 mp                                    1. Varga Bianka (Kölcsey) 25.22 mp
2. Kollek Bálint (Eötvös) 28.03 mp                                          2. Rezsonya Alexa (Szárcsa) 29.75 mp 
3. Ziegler Patrik (Mátyás) 28.12 mp                                        3. Jáger Kamilla (Katona) 31.81 mp 
4. Gábor Dominik (Kék Iskola) 29.13 mp                                       4. Magyar Anna (Kölcsey) 32.68 mp 
5. Jernye Olivér (Kölcsey) 29.56 mp                                              5. Ozibiusz Anissa (Kölcsey) 32.91 mp
6. Tóth Zsombor (Katona) 29.66 mp                                              6. Németh Zsófia (Kazinczy) 39.62 mp 

 

25 méteres hátúszás

1. Temesvári Gergő (Széchenyi) 20.93 mp   1. Trenyik Hanna (Kölcsey) 27.21 mp                             

2. Temesvári Ádám (Széchenyi) 23.44 mp    2. Kovács Bernadett (Katona) 27.31 mp
3. Koczka Sándor (Mátyás)  24.06 mp            3. Horváth Eszter (Mátyás) 28.15 mp
4. Sinka Dávid (Eötvös)  24.25 mp                       4. Varga Bianka (Kölcsey) 28.75 mp
5. Holba Zalán (Eötvös)  26.13 mp                       5. Láng Regina (Eötvös) 28.82 mp 
6. Takács Gergely (Kölcsey)  26.53 mp                 6. Rezsonya Alexa (Szárcsa) 28.87 mp

 

II. korcsoport

4x 25 méteres váltó

1. Mátyás 1:10.22    1. Kölcsey 1:12.56
2. Katona 1:12.97    2. Eötvös 1:20.06
3. Gr.Széchenyi 1:14.00   3. Katona 1:23.57
4. Eötvös 1:26.06    4. Mátyás 1:34.00
5. Kölcsey 1:29.50    5. Gr.Széchenyi 1:37.09
6. Kazinczy 1:34.21    6. ÁMK 1:45.15


25 méteres mellúszás

1. Dobos Zsolt (Széchenyi) 22.31 mp  1. Vadas Eszter (Katona) 24.63 mp
2. Kerekes Ákos (Katona) 23.63 mp    2. Trenyik Luca (Kölcsey) 25.13 mp
3. Juhász Tamás (Kölcsey) 24.18 mp  3. Nagy Cintia (Kölcsey) 25.15 mp
4. Turák Balász (Mátyás) 24.40 mp           4. Liptai Nikolett (Kazinczy) 25.16 mp
5. Matthews Benny (Eötvös) 25.13 mp       5. Knauer Lili (Eötvös) 25.85 mp
6. Érckövi Attila (Széchenyi) 25.13 mp       6. Darabos Virág (ÁMK) 25.87 mp

 

25 méteres hátúszás

1. Gergely Dominik (Kölcsey) 18.91 mp     1. Arany Lilla (Kölcsey) 19.28 mp
2. Tóth Tamás (Katona)  19.72 mp             2. Peszleg Dominika (Eötvös) 19:45 mp
3. Horváth Merse (Mátyás)  19.75 mp        3. Fülöp Andrea (Katona) 22.57 mp
4. Geier Zsolt (Mátyás)  20.60 mp                    4. Szekeres Tamara (Eötvös) 22.65 mp
5. Turák Balázs (Mátyás)  22.19 mp                 5. Szász Anett (Mátyás) 23.13 mp
6. Bakos Kristóf (Jedlik)  22.78 mp                   6. Vadas Eszter (Mátyás) 24.62 mp


III. korcsoport


4x 25 méteres váltó

1. Katona 1:06.59        1. Katona 1:15.19
2. Kazinczy 1:12.78     2. Vermes 1:17.54
3. Mátyás 1:16.17        3. Kölcsey 1:19.47
4. Karácsony 1:20.55      4. Mátyás 1:31.77
5. Vermes 1:28.74
6. Kölcsey 1:36.65

 

50 méteres gyorsúszás

1. Tóth Bence (Herman) 32.19 mp            1. Csilléri Henriett (Kék) 37.31 mp
2. Skinti Marcell (Katona) 33.86 mp         2. Koczka Zsuzsa (Mátyás) 37.34 mp
3. Molnár Zoltán (Katona) 37.37 mp         3. Nadj Dóra (Eötvös) 38.22 mp
4. Szász Tamás (Katona) 37.98 mp                4. Rezsonya Ramóna (Szárcsa) 38.56 mp
5. Fodor Nikolas (Karácsony) 40.50 mp          5. Varga Zsófia (Jedlik) 38.90 mp
6. Werner Mátyás (Herman) 41.22 mp            6. Szintai Bianka (Kölcsey) 39.05 mp

 
50 méteres mellúszás

1. Tóth Bence (Herman) 39.04 mp            1. Szeberényi Flóra (Jedlik) 47.28 mp
2. Király Krisztián (Katona) 49.26 mp       2. Varga Zsófia (Jedlik) 49.00 mp
3. Somogyi Márk (Kazinczy) 51.81 mp      3. Jernye Evelin (Kölcsey) 49.34 mp
4. Fodor Nikolas (Karácsony) 51.95 mp           4. Nadj Dóra (Eötvös) 49.34 mp
5. Sipos Zotmund (Katona) 52.50 mp              5. Rezsonya Ramóna (Szárcsa) 49.63 mp
6. Werner Mátyás (Herman) 52.50 mp             6. Csilléri Henriett (Kék) 52.66 mp

 

50 méteres hátúszás

1. Király Milán (Kazinczy) 45.72 mp         1. Koczka Zsuzsa (Mátyás) 45.48 mp
2. Szász Tamás (Katona) 46.93 mp          2. Csilléri Henriett (Kék) 46.47 mp
3. Soós Áron (Eötvös) 50.63 mp               3. Szintai Bianka (Kölcsey) 46.63 mp
4. Somogyi Márk (Kazinczy) 52.38 mp            4. Hóbor Annamária (Katona) 48.97 mp
5. Király Marcell (Katona) 53.31 mp                5. Hopka Noémi (Kölcsey) 50.60 mp
6. Szita Bence (Katona) 54.00 mp                   6. Lakos Jázmin (Eötvös) 52.00 mp

 

IV. korcsoport


4x 50 méteres váltó

1. Kölcsey 2:09.22         1. Mátyás 2:54.83
2. Jedlik 2:13.59            2. Katona3:10.78
3. Eötvös 2:22.63    
4. Széchenyi 2:24.50    
5. Mátyás 2:29.47
6. Katona 2:49.10

 

50 méteres gyorsúszás

1. Koricsánszky Olivér (Móra)28.60 mp              1. Koricsánszky Kamilla (Móra) 33.89 mp
2. Soós Gergő (Kölcsey) 29.78 mp                      2. Cseri Bettina (Kölcsey) 35.53 mp
3. Rézműves Tibor (Kazinczy)31.60 mp              3. Szabadkai Kinga (Vermes) 37.84 mp
4. Pataki Balázs (Jedlik) 32.22 mp                             4. Antal Henrietta (Móra) 38.13 mp
5. Sugár Bence (Kazinczy) 32.75 mp                         5. Mizsér Blanka (Vermes) 39.91 mp
6. Dékány Máté (Kölcsey) 33.87 mp                          6. Fejérvári Dóra (Eötvös) 40.25 mp

 
50 méteres mellúszás

1. Koricsánszky Olivér (Móra)39.50 mp              1. Koricsánszky Kamilla (Móra) 49.53 mp
2. Fülöp Richárd (Jedlik) 49.26 mp                      2. Fejérvári Dóra (Eötvös) 50.07 mp
3. Riczu Péter (Kék) 42.86 mp                              3. Kelemen Boglárka (Katona) 1:00.53 mp
4. Repp Viktor (Eötvös) 43.03 mp                              4. Antal Henrietta (Móra) 1:01.61 mp
5. Bella Artúr (Jedlik)  44.31 mp                                5. Huszti Cintia (Katona) 1:02.16 mp
6. Pataki Balázs (Jedlik) 46.98 mp  

 

50 méteres hátúszás

1. Soós Gergő (Kölcsey) 36.77 mp                        1. Csilléri Dorottya (Kék) 42.35 mp
2. Fülöp Richárd (Jedlik) 36.97 mp                       2. Szabadkai Kinga (Vermes) 44.50 mp
3. Csernyik Dávid (Kölcsey) 37.45 mp                  3. Cseri Bettina (Kölcsey) 44.56 mp
4. Rézműves Tibor (Kazinczy)38.74 mp                       4. Pereznyák Vivien (Kazinczy) 50.04 mp
5. Repp Viktor (Eötvös)  41.43 mp                              5. Kupecz Barbara (Katona) 51.47 mp
6. Ádám Krisztofer (Eötvös) 42.24 mp                         6. Huszti Cintia (Katona) 55.69 mp

 

 

Légrádi Gábor

Fotók: Bede Orsolya

szdiakolimpia1uszodiakolimpia3

Horgászok, figyelem!

2013. január 06. vasárnap, 12:59

FOGASI1A Csepel Horgász Egyesület felhívja minden tagtársa figyelmét, hogy a korábbi éveknek megfelelően, idén is időben adják le fogási naplójukat. A 2012-es dokumentum leadási határideje január 10-e.

Ahhoz, hogy a fogási naplók leadásával összefüggő problémák az elkövetkezendő időkben elkerülhetők, orvosolhatóak legyenek, szükséges a fogási naplót kiadó, és állami horgászjegyet forgalmazó szervezeteknek nyilvántartást vezetni arról, hogy mely horgászok azok, akik a jogszabályban rögzített határidő végéig (minden év január 10.) eleget tettek fogási napló leadási kötelezettségeiknek illetve azokról a horgászokról, akik részére igazolást állítottak ki. A hatóságok tervei szerint a jövőben lefolytatásra kerülő megyei halászati hatósági ellenőrzéseknek ki kell terjedniük a fogási naplók határidőben történő leadásának vizsgálatára is.
A Csepel HE ezért kéri az egyesület kötelékébe tartozó horgászokat, - hogy a nem leadott fogási naplók okozta kellemetlenséget elkerülve - adják le fogási naplóikat, illetve hívják fel a figyelmet horgásztársaik, barátaik körében a leadás fontosságáról, annak elmulasztása esetén a jogkövetkezményekre.

Légrádi G.
Forrás: Csepel HE

Horgászok, figyelem!

2013. január 06. vasárnap, 12:59

FOGASI1A Csepel Horgász Egyesület felhívja minden tagtársa figyelmét, hogy a korábbi éveknek megfelelően, idén is időben adják le fogási naplójukat. A 2012-es dokumentum leadási határideje január 10-e.

Ahhoz, hogy a fogási naplók leadásával összefüggő problémák az elkövetkezendő időkben elkerülhetők, orvosolhatóak legyenek, szükséges a fogási naplót kiadó, és állami horgászjegyet forgalmazó szervezeteknek nyilvántartást vezetni arról, hogy mely horgászok azok, akik a jogszabályban rögzített határidő végéig (minden év január 10.) eleget tettek fogási napló leadási kötelezettségeiknek illetve azokról a horgászokról, akik részére igazolást állítottak ki. A hatóságok tervei szerint a jövőben lefolytatásra kerülő megyei halászati hatósági ellenőrzéseknek ki kell terjedniük a fogási naplók határidőben történő leadásának vizsgálatára is.
A Csepel HE ezért kéri az egyesület kötelékébe tartozó horgászokat, - hogy a nem leadott fogási naplók okozta kellemetlenséget elkerülve - adják le fogási naplóikat, illetve hívják fel a figyelmet horgásztársaik, barátaik körében a leadás fontosságáról, annak elmulasztása esetén a jogkövetkezményekre.

Légrádi G.
Forrás: Csepel HE